Odpuštění - 10.díl

10. ledna 2009 v 23:06 | Terulínka |  Gilmorova děvčata
Gilmorova děvčata spolu příliš nemluví a vzájemně se vyhýbají, což je stále ještě následek Roryina ranního příchodu domů, kdy nechtíc usnula s Deanem u slečny Patty. Tato napjatá situace je znát i během příprav na starshollowské Vánoce.

Druhý den spolu Rory a Lane probírají detaily o Deanovi. Rory mu chce dát za dárek Kafkovy Proměny, ale její nejlepší přítelkyně jí radí, aby mu darovala něco jiného.
Lorelai volá do hotelu její matka kvůli vánoční večeři a Lorelai chce jít, jen by se nestihla dostavit dřív než v osm. Když odmítá zanechat práce dřív, tak Emily - stále naštvaná, že ji Lorelai vyhodila, když Rory nepřišla domů - řekne, ať tedy nechodí a pošle jen Rory.
Je pátek a Rory odjíždí na večeři. Lorelai zůstává sama doma a marně se snaží objednat si pizzu. Uslyší hluk a za Roryiným oknem objeví Deana. Je na něho naštvaná a Dean ji ujišťuje, že mezi ním a Rory k ničemu nedošlo, že nemá v úmyslu narušit její plány jít na Harvard, nebo Rory zranit. Lorelai nakonec trochu obměkne a dokonce mu poví, že není pravda, že by ho nenáviděla.
Mezitím Rory sedí u stolu s prarodiči a jejich přáteli. Richard je stresován kvůli práci a snaží se co chvíli telefonovat do Londýna. Nedaří se mu dovolat a ke stolu se vrací velmi rozrušen. Začnou jíst a Richard si stěžuje, že je mu horko a zvedne se, aby snížil termostat. Emily si zatím vymýšlí, aby zodpověděla dotazy přátel, proč se Lorelai nedostaví.
Lorelai už vzdala, že by se doma najedla, a tak zašla do bistra. Tam jí na přání něčeho slavnostního Luke připraví Santa burger. Vtom ji zastihne vzkaz od Rory, že je její otec v nemocnici. Začne zmatkovat a Luke se nabídne, že ji tam odveze. Vyžene všechny zákazníky, zavře bistro a vyrazí.
Cestou Lorelai mluví o tátovi a má velký strach, že by mohl zemřít. Když konečně dorazí do nemocnice, zastihnou Emily, jak dělá scény, že musí nejdříve vyplnit papíry a až potom může manžela vidět. Objasní Lorelai, že měl nejspíš infarkt. Emily se diví, že Lorelai tak rychle přišla, a ptá se, jestli byla zrovna s Lukem na rande, a odejde zajistit Richardovi místnost s nejlepším výhledem.
Ačkoliv Luke nesnáší nemocnice a nemocné lidi, zůstává s Lorelai a utěšuje ji. Rory se jde s babičkou na Richarda podívat, čemuž se Lorelai vyhýbá. Nechce jej vidět ležet na posteli, s bolestmi a slabého. Nakonec jej navštíví a vymění si spolu všeříkající pohled. Pak už musí z nařízení doktorů ven. Richard bude v pořádku, jen bude muset trochu změnit svůj životní styl. Nebyl to infarkt, ale angína.
Lorelai poví Rory o Deanově návštěvě. Ví, že je to dobrý hoch a pošle Rory s Lukem domů, aby Deanovi zavolala a promluvili si. Sama zůstává v nemocnici, aby pomohla Emily, i když ta nepotřebuje pomoc od nikoho. Emily je však za společnost ráda a obě zajdou do bufetu něco sníst, což se dá považovat za příměří.
Nazítří dá Lorelai Lukovi modrou kšiltovku jako poděkování za jeho pomoc. Sledují spolu vánoční procesí a Lorelai řekne, že mu jeho nová kšiltovka sluší.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama